Poradenství

| V centru naší pozornosti je konzultace a poradenství

ČASTÉ DOTAZY

Jaký je rozdíl mezi klimatizací split a multisplit?
Split klimatizace se skládá pouze z jedné vnitřní jednotky a jedné venkovní. U multisplit systémů lze na jednu venkovní jednotku napojit více vnitřních jednotek. Multisplitové systémy jsou dražší a jejich montáž složitější.

Kolik mě bude stát zpracování cenové nabídky?
Cenové nabídky zpracováváme zcela zdarma a to i včetně návštěvy našeho technika u vás. Požádat o zpracování kalkulace můžete vyplněním formuláře.

Mohu klimatizací topit?
Ano. Klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla vzduch/vzduch. Když se chladivo pustí jedním směrem, tak klimatizace chladí, když se pustí opačně, tak topí. Všechny klimatizace, které dodáváme, umí v létě chladit a v zimě úsporně a efektivně topit. Klimatizace jako tepelné čerpadlo např. při 1kW spotřebované energie dokáže vyrobit až 5kW tepla. Tzn. je až 5x úspornější než přímotop. Topení klimatizací patří mezi nejlevnější zdroj tepla.

Bude mě klimatizace rušit při spaní?
Určitě ne. Dodáváme klimatizace, které spánek zpříjemňují. Většina klimatizací funguje v režimu „ spánek“, který velmi ztiší její provoz. Hlučnost klimatizace se drobně liší od výrobce, proto je dobré při výběru značky myslet při výběru i na tento parametr.

Jsem alergik. Je pro mě klimatizace vhodná?
Ano. Klimatizace obsahují kvalitní filtry, které vzduch čistí a zbavují všech nečistot. Je ale důležité měnit filtry po každých cca 500 hodinách provozu.

Co je to invertorová klimatizace?
Invertor = vyšší výkon. Invertorová klimatizace kontroluje výkon klimatizace. Tím ušetří oproti běžným typům až 40% energie. Výkon kompresoru se přizpůsobuje požadované teplotě, čímž rychleji dosáhne nastavenou teplotu, kterou dokáže stabilněji udržovat. Technologicky se jedná o řízení otáček kompresoru – výkonu zařízení pomocí invertoru,
který je vestavěn v zařízení. Invertorem řízený kompresor ve venkovní jednotce se projevuje vysokou energetickou účinností a velmi nízkou hlučností. Použitím invertoru je rozměrově menší kompresor oproti konvenčnímu se stejným výkonem. Je však výrobně náročnější a dražší.

Co je to EER ( Energy Efficient Ratio)?
Koeficient energetické efektivnosti chlazení. Poměr mezi odebíraným množstvím energie a výkonem klimatizace. U klimatizací se pohybuje od 2,0 do 4,0 – čím vyšší, tím lepší.

Co je to COP ( Coefficient of Performance)?
Poměr mezi odebíraným množstvím energie a výkonem tepelného čerpadla. U tepelných čerpadel se pohybuje od 2,5 do 4,5 a platí, že čím je koeficient vyšší, tím je čerpadlo efektivnější.

Proč si koupit klimatizaci u vás a ne v supermarketu?
Protože chcete ušetřit. Vy nechcete levnou klimatizaci s neekonomickým provozem. Tyto jednotky mají malou energetickou účinnost ( hodnoty EER a COP). Získejte nejprve odbornou radu kompletního řešení a vyhněte se dobrodružství, která často končí zklamáním.

Zvládnu montáž klimatizace sám?
Ne. Montáž klimatizace není jednoduchá. Vnitřní a venkovní jednotky jsou propojeny izolovaným měděným potrubím, která se mimo jiné pájí a tvarují na míru. Dále jsou často nutné zásahy do elektroinstalace, které jsme schopni odborně provádět. Každý technik by měl být elektrikář a vlastnit certifikát odborné způsobilosti pro montáž chladících zařízení. Doporučujeme přenechat montáž klimatizace odborníkům.

Je nutné provádět každoroční servis – údržbu klimatizace?
Ano. V klimatizace se časem hromadí prachové částečky, které ucpávají filtry  a výměníky.
Klimatizací tak prochází méně vzduchu. Klimatizace pak pokles vzduchu kompenzuje vyšším výkonem a tím se zvyšuje spotřeba a snižuje životnost klimatizace. Po delším období bez servisu může také dojít k hromadění bakterií na výměníku. Proto našim zákazníkům nabízíme automatickou servisní kontrolu zařízení, kterou provede zkušený technik.

Jakým způsobem jsou provedeny Cu rozvody a odvod kondenzátu?
Potrubí je možné zasekat do zdiva, nebo skrýt v dostupných prostorech. V těchto případech je zapotřebí provést Cu rozvody a odvody kondenzátu ještě před finálním zaklopením konstrukcí, nebo provedením omítek. Jednodušší variantou je provést rozvody až
po zhotovení povrchů a zakrýt je do montážních plastových lišt. Čistota práce je důležitá v každé z variant.